OM OSS

Forløperen til Bilsalg Kokstad AS (Motorsalg AS) ble etablert allerede i 1960, den gang som forhandler av anleggsmaskiner. I 1993 byttet bedriften navn til Bilsalg Kokstad AS, og virksomheten ble endret til å omfatte verkstedstjenester for varebiler og tyngre kjøretøy, samt salg av nyttekjøretøy til bedriftsmarkedet. Samme år ble bedriften godkjent som autorisert forhandler og verksted for Iveco, og i 2005 godkjent som autorisert forhandler og verksted for FiatProfessional.

Bilsalg Kokstad AS holder i dag til i 1450 m² nye og flotte lokaler på Kokstad i Bergen, og er godt etablert som forhandler og verksted for nyttekjøretøy, både i Bergen og på Vestlandet forøvrig. I tillegg til nybilsalg og verkstedstjenester for Fiat Professional og Iveco, er bedriften tungt inne på ettermarkedet på bobiler på Vestlandet.

Bilsalg Kokstad ble i 2018 kåret til «Årets Ivecoforhandler». Dette er vi veldig stolte over, og vi ønsker å leve opp til forventningene våre kunder har til kvalitet og service.

Hele vår stab er erfarne fagfolk på tunge kjøretøy, og vi jobber etter mottoet om at bilkjøp er en tillitssak. Vi setter vår ære i å gi våre kunder god rådgiving og oppfølging både før og etter kjøpet. Dette er noe våre bedriftskunder setter stor pris på.

Mars 2018 startet vi også opp en stor avdeling på 1200 m² for salg av bobiler, vegg i vegg med vår eksisterende virksomhet. Bobilavdelingen har fått navnet Aktiv Caravan og gjør at vi også er totalleverandør for salg og verkstedtjenester innenfor bobilsegmentet.

Velkommen til oss for en hyggelig bilprat!

 

 

Kunne du tenke deg å jobbe hos oss? Se våre ledige stillinger 

Kontakt oss

Vi er opptatt av å være til stede for deg, enten du er ny kunde, eksisterende kunde, eller bare er nysgjerrig på noen av våre biler. Ta kontakt med oss på epost eller telefon, så skal vi hjelpe deg etter beste evne.

Tlf: 55 52 60 70 eller post@bilsalg.as 

Vakttelefon verksted
Tlf: 934 63 743
Vår vakttelefon er åpen alle dager fra 16.00-07.00
Inkludert helger og helligdager.

Vidar Fredriksen

Verksmester
934 63 757
vidar@bilsalg.as

Arve Drangevåg

Kundemottak
934 63 837
arve@bilsalg.as

Nils Arne Haukenes

Delelagersjef
941 69 163
nils@bilsalg.as

Aivon Baretto

Daglig Leder
911 08 569
aivon@bilsalg.as

Kenneth B. Ellingsen

Salg Iveco / Fiat
412 36 340
kenneth@bilsalg.as

Roy Ed. Romøren

Salg tungbil Iveco / Fiat
459 14 440
roy@bilsalg.as 

Kine Skage

Markedsansvarlig
416 74 164
marketing@bilsalg.as

Glenn Erlend Grøttå

Regnskap
glenn@tindok.no 

Send oss en melding: